Service Civique

Rozwijaj się i pomagaj przez 6 miesięcy lub rok w Chemin Neuf jako wolontariusz „Service civique”.

CO TO JEST ?

W Europie, a szczególnie we Francji jest wiele możliwości zaangażowania się na rok, które oferuje państwo. Trzeba mieć między 18 a 25 lat i chcieć pracować dla innych. Pracuje się wtedy dla „dobra wspólnego” czy interesu ogółu, najczęściej w lokalnych misjach społecznych. Można zajmować się kulturą czy rozrywką, pomocą humanitarną, edukacją, ekologią, zdrowiem, sportem, lub dziedzictwem i podtrzymywaniem pamięci narodowej. Wspólnota przyjmuje młodych wolontariuszy w akademikach dla studentów, domach opieki, centrach formacyjnych i opactwach.

Masz zapewnioną niezbędną formację, ubezpieczenie i kieszonkowe. O zakwaterowanie i wyżywienie nie musisz się martwić, bo możesz mieszkać ze wspólnotą. Jeśli nie wiesz co studiować lub robić w życiu, rok na wolontariacie pozwoli ci poznać się lepiej i zdecydować co chcesz robić potem.

JAK SIĘ ZAPISAĆ ?

Skontaktuj się z nami, a udzielimy ci wszelkich informacji, a jeśli mówisz po francusku to zobacz tutaj.

POSŁUGA W DOMU WSPÓLNOTY

Czujesz, że w codziennym zabieganym życiu nie wiesz do końca dokąd zmierzasz? Chciałbyś zatrzymać się na chwilę w studiach/pracy, aby skupić na tym, co naprawdę dla Ciebie ważne? Możesz zamieszkać razem z nami na kilka miesięcy lub rok i zobaczyć jak żyjemy. Codzienne czasy modlitwy, posługa dla domu i życie we wspólnocie. Inspiruje nas kościół pierwszych chrześcijan – gdy Ewangelia była przeżywana każdego dnia pośród osób z którymi łączą Cię bliskie relacje.

Skontaktuj się z nami. Możesz też przyjechać na kilka dni, aby nas poznać.