Dla tych, którzy pozwalają się przemienić, aby świat mógł się zmienić na lepsze.

WYKORZYSTAJ MOMENT, ABY STWORZYĆ RUCH

Nasz świat nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Może się zmienić, a najlepsze dopiero przed nami. Naszym marzeniem, przekonaniem i początkiem naszego planu działania jest zobaczyć młodych ludzi wyposażonych i odnowionych, zdolnych do pójścia za Chrystusem i do troski o świat.

Istotą naszej misji nie jest organizowanie festiwalu, ale tworzenie momentów, które mogą wywołać ruch. ŚDM w Lizbonie w 2023 roku będą naszym kolejnym momentem. Będziemy go przeżywać w dwóch głównych etapach: międzynarodowe spotkanie w ramach tygodnia przed Światowymi Dniami Młodzieży, a następnie tydzień ŚDM w Lizbonie.

Naszym marzeniem jest zobaczyć rozwój ruchu, który stawia Chrystusa w centrum, dla jedności Kościoła i szerzenia Ewangelii.

BO KAŻDY KROK PRZYBLIŻA NAS DO JEZUSA.


SPOTKANIE PRZED ŚDM

Jedno miasto, trzy wydarzenia. Trzy sposoby na przygotowanie się do wielkiego spotkania w Lizbonie. Festiwal Welcome to paradise pozwala każdemu zrobić kolejny krok w spotkaniu z Chrystusem. Spotkanie Changemakers daje narzędzia do życia jako chrześcijanie w świecie. AMA daje możliwość „podzielenia się radością” ze swoimi talentami.

FESTIWAL WELCOME TO PARADISE

26 lipca – 1 sierpnia 2023 r.

Festiwal „à la carte” z udziałem 4000 młodych ludzi, aby każdy mógł zrobić krok bliżej Chrystusa.

CHANGEMAKERS

26 lipca – 1 sierpnia 2023 r.

W sercu Festiwalu – COP 21 chrześcijan.

AMA – POKAZ MIĘDZYNARODOWY

15 lipca – 1 sierpnia 2023

#Share the Joy ! Projekt artystyczny 400 młodych ludzi z całego świata.


ŚDM W LIZBONIE

ANIMACJA KOŚCIOŁA CENTRALNEGO

Wspólnota Chemin Neuf pragnie pomóc pielgrzymom odkryć swoją duchowość i zaoferować przestrzeń do słuchania, ciszy, odnowy i duchowego przewodnictwa. Poprzez modlitwy wspólnotowe, modlitwę osobistą, spowiedź, duchowe przyjęcie i świadectwa chcemy umożliwić młodym ludziom wejście w autentyczny proces spotkania z Chrystusem, słuchania Słowa i zaangażowania w służbę pokoju i pojednania między naszymi krajami i naszymi Kościołami.

EWANGELIZACJA WOKÓŁ KOŚCIOŁA

Mając kościół jako miejsce spotkań w Lizbonie, wspólnota organizuje ewangelizacje, poszukiwania skarbów, świadectwa, wieczory animacyjne czy przerwy duchowe. Dzięki AMA, propozycji artystycznej stworzonej na ŚDM, odbędzie się kilka spektakli, które ożywią przestrzeń i ogłoszą Chrystusa poprzez wymiar sztuki, piękna i świętowania.


INFORMACJE PRAKTYCZNE

KTO MOŻE DOŁĄCZYĆ DO GRUPY CHEMIN NEUF?

Młodzi ludzie ze wszystkich krajów mogą indywidualnie zarejestrować się na ŚDM w grupie Chemin Neuf. Inni mogą przyjść w grupach lub ze swoją diecezją. Podczas ŚDM 1997, 2000, 2002, 2005, 2008, 2011, 2013, 2016 wiele diecezji – Węgry, Polska, Łotwa, Wybrzeże Kości Słoniowej, Mauritius, Martynika, Filipiny, Kanada … – współpracowało ze Wspólnotą Chemin Neuf. Wszystkie rodzaje rejestracji są możliwe i mogą być badane indywidualnie.

PRZYJĘCIA

Powitanie zaplanowane jest na 26 lipca. Grupy młodzieżowe z kilkudniową podróżą – autobusem lub samolotem – mogą przyjechać od 25 lipca, aby mieć dzień odpoczynku przed rozpoczęciem Międzynarodowego Zgromadzenia.

NOCLEG

Wspólnota Chemin Neuf jest w kontakcie z osobami odpowiedzialnymi za Komitet Portugalski w Lizbonie, aby wyjaśnić praktyczne szczegóły dotyczące zakwaterowania.

UCZESTNICTWO W KOSZTACH

Portugalski Komitet ŚDM 202 ustalił cenę na 240 euro. W przypadku Festiwalu Międzynarodowego – 26 lipca-1 sierpnia – wymagana będzie składka w wysokości 140 euro.
Jesteśmy gotowi podjąć rozmowy z każdym opiekunem grupy młodzieżowej, aby wspólnie ustalić rozsądny koszt tego okresu.

TRANSPORT

We własnym zakresie albo z grupą Chemin Neuf ( jesteśmy w trakcie precyzowania trasy i kosztów, które jednak mogą wynosić w przybliżeniu 2200zł…

Sekretariat misji młodych

Stefana Jaracza 11
90-261 Łódź

Contactez-moi