ZAANGAŻUJ SIĘ

Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe. — List do Rzymian 12, 2

PODSTAWY TO

Zaangażuj się do Młodych Chemin Neuf

MCN angażują się ze Wspólnotą ponieważ znaleźli miejsce w którym chcą wzrastać w wymiarze duchowym i osobistym. Zaangażowanie trwa 2 lata. Jego elementami są:

  • Codzienna modlitwa
  • Fraternia – dzielenie w grupie
  • Towarzyszenie duchowe z bratem lub siostrą ze wspólnoty
  • Rozwijanie swojej wiary przez formację
  • Pomoc w naszej misji skierowanej do młodych

ŚWIADECTWA MŁODYCH CHEMIN NEUF

„Zdecydowałem się dołączyć do młodych Chemin neuf, ponieważ chciałem żyć przyjaźnią z młodymi chrześcijanami, modlić się i wzrastać razem. Potrzebowałem dzielić się swoją wiarą z innymi, aby utrzymać ją w codziennym życiu, ponieważ czułem, że sam nie jestem w stanie tego zrobić. Spotkanie innych młodych ludzi z tym samym pragnieniem Boga i tymi samymi wartościami było w tym roku prawdziwym błogosławieństwem! Naznaczyło mnie też to, że bycie MCN to zobowiązanie. Utrzymywała mnie przy życiu w ciągu roku, przypominając mi, że dobrowolnie dokonałem tego wyboru i pomogła mi odnowić te wybory, aby modlić się, służyć i dzielić się w moim codziennym życiu.

Józef – 22 lata – student Krajowej Szkoły Magistrów, Bordeaux.

„Zdecydowałem się zaangażować w MCN po moim chrzcie w Duchu Świętym na Next Step Festival w 2020 roku, gdzie poczułem się wezwany do głębszego wejścia w wody z Bogiem. Ten rok zaangażowania pozwolił mi na regularną modlitwę, a więc przeżywanie każdego dnia z Bogiem idącym ze mną.”

Clotilde – 24 lata – młoda dyplomowana położna w drodze na JET w Czadzie, ale poza tym tymczasowo w Pau.